Модуль 1

Знайомство з Microsoft Mouse Mischief

  Дослівно Mouse Mischief перекладається як "мишині капості"! :) 
 Технологія Mouse Mischief дає нові можливості роботи в класі. Вона інтегрується з Microsoft PowerPoint, що дозволяє викладачам створювати інтерактивні презентації, у яких учні (до 25 учнів), з допомогою власної мишки, відповідають на питання та малюють на загальному екрані.
  Microsoft Mouse Mischief є надбудовою до програм Microsoft PowerPoint 2010 і Microsoft Office PowerPoint 2007, забезпечує викладачів інструментами для створення слайдів, які підтримують інтерактивну роботу учнів з декількома мишами. У презентації реалізована підтримка декількох мишей: викладач і кожен учень або група учнів (звана командою) отримують окремий вказівник мишки на екрані. Викладач використовує елементи керування презентацією для контролю за її відтворенням.
  У презентації можуть бути включені стандартні слайди PowerPoint. Наприклад, можна створити слайд з інструкціями, використовуючи PowerPoint, а потім вставити слайди із підтримкою декількох мишей для перевірки засвоєння учнями обговорюваного матеріалу. Стандартні слайди PowerPoint презентації залишаються статичними, а тому можливість взаємодії декількох мишей не підтримується.

Переваги Mouse Mischief:
Активне залучення учнів та підтримка спільного навчання. Технологія дозволяє пробудити цікавість учнів, впроваджуючи інтерактивні технології в процес навчання. Учні займаються з задоволенням, відстежуючи свої відповіді на загальному екрані за допомогою різнокольорових курсорів миші (наприклад, робот, сніжинка, гітара тощо). Робота в «командному режимі» сприяє спільній роботі – для виконання завдання всі учасники команди повинні працювати спільно.
Поліпшення управління аудиторією і загального залученням учнів. Більше не потрібно чекати, поки всі учні піднімуть руки: з Mouse Mischief відповіді негайно відображаються на екрані. Mouse Mischief залучає до постійної участі всіх учнів, навіть самих сором'язливих. Завдяки цьому можна швидко оцінити рівень засвоєння матеріалу і при необхідності внести зміни в план занять.
Простота використання і доступність рішення. Mouse Mischief інтегрується в знайому технологію PowerPoint, а значить, немає необхідності витрачати час на вивчення нових додатків. 


Пропоную вам опанувати роботу з цим засобом. Він дає можливість організувати індивідуальне, парне та групове опитування у вигляді елементарних тестових завдань трьох типів: "Да-Нет", "Выбор из нескольких вариантов" та "Рисование от руки".

Крок 1 - "підготовчий"

Що потрібно для організації роботи з багатьма мишами?
1. Комп'ютер, до якого під'єднано проектор.
2. Декілька мишей (провідних і безпровідних): якщо на комп'ютер встановлено операційну систему Windows XP, то підтримується одночасна робота з 8 мишами, а Windows Vista, 7, 8 підтримують роботу до 25 мишей. Безпровідними мишами, зрозуміло, можна керувати з різної відстані, а от використання провідних мишей дещо обмежить "простір", хоча. якщо використати USB-подовжувач, то можна і збільшити відстань.
3. Обов'язково треба мати USB-концентратор (USB-hub), який дає можливість під'єднати через 1 порт від 4-х USB-пристроїв. Наприклад такі:

  

4. Екран, причому будь-який, навіть звичайна стіна у кабінеті згодиться, якщо на ній видно спроектоване. Наявність інтерактивної дошки не є обов'язковою умовою.

Microsoft, як один з варіантів планування класної кімнати, пропонує такий:

Хоча можна просто розташувати миші на партах так, як вони розташовані в кабінеті, або на вибір вчителя в залежності від виду організації навчально-виховного процесу.


Крок 2 - "технічний"

Як встановити Mouse Mischief?
Надбудову Microsoft Mouse Mischief можна скачати безпосередньо з офіційного сайту Microsoft за посиланням: http://www.microsoft.com/ru-ru/download/details.aspx?id=8010

Примітка: встановлювати надбудову треба при закритій програмі PowerPoint.

Після встановлення MS Mouse Mischief на комп’ютер в інтерфейсі програми MS PowerPoint з’являється нова вкладка:


Крок 3 - "технологічний"

Як використовувати інструменти Mouse Mischief?
Нагадаю, що слайди з використанням Mouse Mischief можна вбудовувати в презентацію разом з іншими слайдами, на яких не використовується "багатомишшя".
Як вже зазначалось вище, технологія  Mouse Mischief використовується для створення тестових завдань. Для цього передбачено три режими тестування: «Да-Нет», «Несколько вариантов» та «Рисунок от руки».
Розглянемо детальніше кожен з цих режимів:
"Да-Нет"
 1. Створюємо новий слайд.
 2. Клацаємо по кнопці "Да/Нет" 

 3. Оформлюємо поданий шаблон слайду, згідно завдання (можна ввести текст, вставити малюнок, діаграму тощо).
Наприклад:


"Несколько вариантов"
 1. Створюємо новий слайд.
 2. Клацаємо по кнопці "Несколько вариантов".
 3. Обираємо з випадного списку потрібну кількість:
   4. Прописуємо на слайді завдання (можна вставляти текст, малюнки, таблиці, діаграми, об'єкти SmartArt тощо):

    5. При потребі можна змінити положення об'єктів на слайді за допомогою інструменту "Положение":

Приклад:
 


Для режимів "Да/Нет" та "Несколько вариантов" працює допоміжний (але такий необхідний!) інструмент - "Назначить ответ", який допомагає в процесі тестування проаналізувати кількість правильних та неправильних відповідей:


"Рисунок от руки"
 Використовуйте цей тип слайдів, якщо потрібно намалювати малюнок або зробити якісь позначки на слайді. На слайді "Рисунок от руки" учні, використовуючи свої миші, обирають палітру для малювання і додають малюнки або позначки до слайда.
Наприклад, учні можуть позначити місце розташування на діаграмі або карті, намалювати малюнок, написати формулу або зв'язати зображення з термінами, що їх описують. 
В цьому варіанті інтерактиву немає можливості автоматичного визначення правильних варіантів. Це з'ясовується при обговоренні.

Приклади:


Крок 4 - "демонстраційний"

Як запустити на виконання презентацію з Mouse Mischief?
Якщо ви виконали всі попередні кроки і створили презентацію з використанням Mouse Mischief, звичайно ж хотілось би побачити її в дії!
Для цього достатньо клацнути по кнопці "Начать показ слайдов":
На екрані з'явиться вікно процесу підготовки до роботи з "багатомишшям".
Далі варто чітко виконувати пропоновані інструкції:

Етап 1: визначити вказівник миші викладача

Етап 2: визначити вказівники мишей учнів (вони набувають вигляд кумедних дитячих малюночків)
!!! Кожен учасник (або група) повинні запам'ятати вигляд своєї мишки.


Етап 3: викладач обирає режим роботи - їх 2: індивідуальний та командний.

В індивідуальному режимі кожен учень (пара/група) використовує власний покажчик миші, відмінний від інших; на кожному слайді всі учні дають свої відповіді на одні й ті ж питання.
В командному режимі всі учні в одній команді використовують однакові покажчики миші; у командах заохочується злагодженість дій; всі учасники команди повинні вибрати однакові відповіді на кожне питання.

Якщо вибрано Командний режим, для приєднання до команди учні клацають відповідний малюнок. Малюнки на цій сторінці представляють команди.

Число над кожним малюнком показує, скільки учнів приєдналося до даної команди. 
Вгорі: кількість мишей у командах. Внизу: залишилося мишей.

В ході роботи працюють всі миші одночасно.
Учні виконують завдання, згідно обраних варіантів шаблонів слайдів. 

Після завершення відповідей з'являється інформаційне вікно з результатом кількості правильних і неправильних відповідей та зазначенням першого, хто дав правильну відповідь: 


Під час демонстрації інтерактивної презентації Mouse Mischief надає вчителю доступ до елементів управління, розміщених у нижній частині екрана. 

До найбільш корисних інструментів відноситься Таймер, який дозволяє приймати відповіді лише протягом обмеженого часу. Таймер заводиться на 60 секунд, його можна зупиняти і запускати заново. 
Цікава функція відключення всіх мишок учнів на час пояснення викладача. Природно, вчитель сам дає команду для зміни слайдів, що дозволяє в будь-який момент призупинити заняття, щоб пояснити будь-який момент, або проаналізувати дані учнями відповіді, або приховати/показати або навіть скинути всі введені відповіді і очистити екран.
Щоб викликати спливаючу панель інструментів треба перемістити стрілку вниз екрану або натиснути F9.

Додаткову інформацію можна отримати за допомогою кнопок групи "Ресурсы " (раджу переглянути - досить цікава і корисна інформація):


Сподіваюсь, що на сторінці модуля викладено достатньо інформації аби розпочати роботу з Mouse Mischief. Отже, перейдемо до виконання завдання модуля 1.

Завдання модуля 1: 
 1. Створити презентацію на будь-яку тему до уроку/заняття з використанням всіх шаблонів Mouse Mischief (можна поєднати зі статичними слайдами).
 2. Презентація обов'язково повинна мати титульний слайд, на якому вказано прізвище, ім'я, по батькові виконавця.
 3. Презентацію зберегти під назвою "Багато мишей_Прізвище.pptx"
 4. Файл презентації прикріпити до листа і надіслати мені поштою на адресу amanis71@gmail.com


Запитання, які виникають у вас під час роботи дописуйте безпосередньо в коментарях до модуля або надсилайте мені поштою.
Відповіді надаватиму щодня після 19.00

Бажаю вам плідної і цікавої праці! Чекаю на ваші роботи!75 коментарів:

 1. Виникає проблема із програмним забезеченням. Не удалось выполнить проверку обязательного системного компонента ''Поддержка программирования .NET''; при этом получено следующее сообщение об ошибке:
  "Установка Microsoft Mouse Mischief возможна только на компьютерах с Microsoft PowerPoint 2010 (только 32-разрядная версия) или Microsoft Office PowerPoint 2007. Чтобы установить пробную версию PowerPoint, перейдите на сайт Microsoft Office Online (http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=185147)"

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Потрібно встановити рограму FileFormatConverters. Андрій

   Видалити
 2. Може є якесь інше посилання на потрібну програму Mouse Mischief для Windows 8.1 Корпоративна. Буду вдячна за допомогу.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Спробуйте цей файл: https://drive.google.com/file/d/0B7VrNquqPuRUT2JBRzhORkRjX00/view?usp=sharing

   Видалити
  2. Чи є сенс продовжувати працювати з модулями?

   Видалити
  3. Звичайно ж продовжуйте! Колись матимете можливість, то спробуєте засіб. Сподіваюсь, наступні модулі будуть для Вас цікавими.
   У таблиці я зроблю відмітку, дякую, що повідомили.

   Видалити
  4. Потрібно встановити рограму FileFormatConverters. Андрій

   Видалити
 3. Виникає проблема із програмним забезеченням.
  Не удалось выполнить проверку обязательного системного компонента ''Среда набора средств Microsoft Visual Studio Tools for Office runtime 3.0''; при этом получено следующее сообщение об ошибке:
  "Установка Microsoft Mouse Mischief возможна только на компьютерах, на которых установлена платформа Microsoft .NET Framework 3.5 с пакетом обновления 1 (SP1) или более поздней версии. Сведения о загрузке и установке .NET Framework 3.5 с пакетом обновления 1 см. в файле сведений о продукте."
  Дополнительные сведения см. в журнале установки, находящемся в ''C:\DOCUME~1\Admin\LOCALS~1\Temp\VSD7.tmp\install.log''.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. В мене точно така проблема. Що робити??????

   Видалити
  2. Видаліть старий офіс і встановіть офіс 2010, або ж 2007

   Видалити
  3. Якщо у вас офіс 2003 - надбудова не працює (в матеріалі модуля описано, що можна встановити лише для 2007 і вище).
   Якщо проблема з офісом 2007 або вище, спробуйте цей файл: https://drive.google.com/file/d/0B7VrNquqPuRUT2JBRzhORkRjX00/view?usp=sharing

   Видалити
  4. пане Руслан, Ви вже надіслали роботу. Дякую. Отже, все вдалося з ПЗ?

   Видалити
  5. В кого проблеми зі встановленням програми потрібно обновити Microsoft .NET Framework 3.5 с пакетом обновления 1 (SP1) і тоді програма встановлюється.

   Видалити
 4. Чи правильно я зрозуміла: у кого на шкільних ПК встановлений Microsoft Office 2003 і Windows XP - нічого не вийде?

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Windows XP накладає лише обмеження на кількість мишей - 8 штук.
   пані Наталіє, якщо Ви не маєте можливості працювати з офісом 2007 і вище, не хвилюйтесь, пропустіть виконання цього модуля (попередьте мене просто про це листом, щоб я не зробила Вам відмітку про невиконання завдання), просто візьміть собі на замітку цей засіб, клись буде можливість - спробуєте.
   Інші модулі не вимагатимуть особливих версій програмного забезпечення.
   Продовжуйте навчання за курсом, не полишайте! :)

   Видалити
 5. У мене встановлено офіс 2010 і все чудово працює, тільки до того, як встановлювати новий офіс потрібно видалити старий і всі папки, що були створені на системному диску офісом.

  ВідповістиВидалити
 6. Клас!!! Мені сподобалося! Презентацію зробила нашвидку, але вдома спробувала, як вона працює. В захваті!

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Дуже приємно, пані Наталіє! Успіхів Вам у використанні засобу!

   Видалити
 7. все вийшло, потрібна перевірка в класі, дякую за нову ідею

  ВідповістиВидалити
 8. Не удалось выполнить проверку обязательного системного компонента ''Поддержка программирования .NET''; при этом получено следующее сообщение об ошибке:
  "Установка Microsoft Mouse Mischief возможна только на компьютерах с Microsoft PowerPoint 2010 (только 32-разрядная версия) или Microsoft Office PowerPoint 2007. Чтобы установить пробную версию PowerPoint, перейдите на сайт Microsoft Office Online (http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=185147)"


  Дополнительные сведения см. в журнале установки, находящемся в ''C:\Users\2EEA~1\AppData\Local\Temp\VSD7350.tmp\install.log''.


  Працюю з 2013 офісом

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. була така сама проблема на домашньому комп'ютері, довелося видалити 2013 офіс та встановити 2010

   Видалити
  2. Якщо офіс неліцензійний, може виникнути ця проблема.
   Спробуйте цей файл: https://drive.google.com/file/d/0B7VrNquqPuRUT2JBRzhORkRjX00/view?usp=sharing

   Видалити
 9. Хто підкаже що робити при установці пише Не удалось выполнить проверку обязательного системного компонента ''Поддержка программирования .NET''; при этом получено следующее сообщение об ошибке:
  "Установка Microsoft Mouse Mischief возможна только на компьютерах с Microsoft PowerPoint 2010 (только 32-разрядная версия) или Microsoft Office PowerPoint 2007. Чтобы установить пробную версию PowerPoint, перейдите на сайт Microsoft Office Online (http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=185147)"
  У мене офіс 2010, Віндовс 7

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Прикро, пані Тетяно. Спробуйте цей файл: https://drive.google.com/file/d/0B7VrNquqPuRUT2JBRzhORkRjX00/view?usp=sharing
   Якщо не отримається - не хвилюйтесь! Продовжуйте навчання за наступними модулями.

   Видалити
  2. пані Теяно, Руслан Андрієвський радить обновити Microsoft .NET Framework 3.5 с пакетом обновления 1 (SP1) і тоді програма встановлюється. (В нього все вдалося). Спробуйте.

   Видалити
 10. Шановні колеги, я бачу, що в декого з вас проблема з установкою програмного забезпечення.
  По-перше, Mouse Mischief працює лише з MS Office 2007 і вище, Windows XP - не є проблемою, в ньому лише є обмеження до 8 мишей.
  Домовимось, якщо ви не маєте змоги використовувати ці версії офісів, пропустимо виконання завдання, можливо ці знання згодяться вам пізніше - я теж буду цьому рада (всі інші модулі не потребують особливого офісу, продовжуйте навчання, не полишайте)

  ВідповістиВидалити
 11. Спробуйте, в кого не встановлюється закачений з сайту Microsoft файл скористатись файлом, який є на моєму Google-диску (у відкритому доступі) за посиланням: https://drive.google.com/file/d/0B7VrNquqPuRUT2JBRzhORkRjX00/view?usp=sharing
  Бажаю успіхів!

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Навіть за Вашим посиланням не виходить!!!

   Видалити
  2. Пані Тетяно, дуже прикро... Почитайте поради учасників у коментарях, можливо щось вдасться, а якщо - ні, то повідомте мене, будь ласка, листом, я зроблю відмітку в таблиці. Головне, що Ви знатимете про цей засіб і коли буде можливість скористаєтесь. Продовжуйте навчання, не хвилюйтесь. :)

   Видалити
 12. Мені не вдаєтьбся встановити Microsoft Mouse Mischief .

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. В кого проблеми зі встановленням програми потрібно обновити Microsoft .NET Framework 3.5 с пакетом обновления 1 (SP1) і тоді програма встановлюється.

   Видалити
 13. Впоралася з завданням, було дуже цікаво та пізнавально. Дякую за змістовну інструкцію.

  ВідповістиВидалити
 14. Завантажила Mouse Mischief, працює чудово! В мене питання: чи можна режим "Да/Нет" переробити в українську версію?

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Переробити - ні, але якщо встановити україномовний офіс, повинно бути українською.

   Видалити
 15. Дуже дякую, завдання виконала, але все потребує випробовування.

  ВідповістиВидалити
 16. Добрий вечір. Пані Ірино, чи можна добавитися до навчання? Реєстраційну анкету я заповнила.

  ВідповістиВидалити
 17. Усе вийшло. Дуже цікаво! Радію, що перша спроба вдалась!!! Дякую спікеру!

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Дуже приємно, пані Поліно! А я радію, що люди задоволені!

   Видалити
 18. Доброго дня! На сьогоднішній день у мене не виходить встановити програмове забезпечення ні через посилання на нього, ні через посилання на гугл диск. у мене віндовс 8, я вже за порадою пана Руслана намагалася обновити -
  Microsoft .NET Framework 3.5 с пакетом обновления 1 (SP1), та все марно. Можливо в мене вийде це зробити з іншого комп'ютера? Хотілося б уже зробити презентацію і крокувати далі.  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Спробуйте, якщо є можливість, виконати на іншому комп'ютері.
   Якщо не вийде, повідомте мене листом, я зроблю відмітку в таблиці.
   В будь-якому разі - продовжуйте навчання, не хвилюйтесь.

   Видалити
 19. Доброго часу доби! На жаль, не домашньому ПК немає можливості встановити ПЗ (Windows 8, 64 розрядна). Завтра спробую зробити на роботі.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Буду чекати. Не поспішайте, можна доробити і пізніше.

   Видалити
 20. Доброго дня! В закладі встановлено MS Office 2007. Також були проблеми із встановленням Microsoft Mouse Mischief та Microsoft .NET Framework 3.5 с пакетом обновления 1 (SP1) за посиланнями поданими вище. На порталі http://www.softportal.com/get-10080-microsoft-net-framework.html знайшов Microsoft .NET Framework 3.5 SP1 (Full Package), встановлення пройшло успішно і відповідно встановив Mouse Mischief.
  Пані Ірино, завдання І модуля курсу виконаю в суботу. Дякую.

  ВідповістиВидалити
 21. Добрий вечір пані Ірино! Надіслала Вам практичне завдання. У таблиці навчання моє ПІП (Холодьон Юлія Володимирівна) прописано двічі, мабуть це помилково. Дякую Вам за цікаве і корисне навчання.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Дякую, пані Юліє. Можливо, Ви двічі зареєструвались, тому так і сталось. :)

   Видалити
 22. У вимогах до «Мишей» вказано, що PowerPoint має бути 32-розрядним. У комбінації Windows-64 + Office-32 (як у мене) все працює нормально. В кого з учасників є ця проблема – вона у цьому випадку не в розрядності Windows, а в розрядності Office.

  ВідповістиВидалити
 23. На домашньому Пк були тіж проблеми, що описав Roman Leshchuk, допоміг його коментар. Все встановилось, дякую за пораду.
  На роботі "Миші" не бажали працювати з 13-м офісом (отримали ліцензійний з поставкою ПК). Встановила 7-й офіс без видалення 13-го і "Миші" тепер працюють в обох.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Успіхів Вам, Ірино! Дуже приємно, що у Вас все владналось! Сподіваюсь, Вашій дітлашні сподобається! ;)

   Видалити
 24. Нарешті все встановила. Прийшлось перевстановити офіс 2010 але 32-бітний. Якщо дозволите, то виконаю завдання в понеділок-вівторок.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Як приємно, пані Тетяно! Я дуже рада, що у Вас все отрималось! Звичайно ж, можна, не поспішайте!

   Видалити
 25. Цікаво, навіть навіть з 1 ПК можна створити опитування в класі.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Так, пані Ірино! У Ваших творчих руках цей засіб запрацює якнайкраще! :)

   Видалити
 26. Вітаю пані Ірино! Сьогодні спробував встановити додаток, цей додаток хоче 2007, 2010 office, а у мене стоїть 2013, читав коментарі, писали, що на новішій додаток можна встановлювати, як бути? А додаток, то цікавий! Дякую.

  ВідповістиВидалити
 27. Вітаю, Іване! Можливо є де "попроситися" попрацювати з ранішими офісами? У мене ще немає 2013-го, тому не знаю, що Вам ще порадити...

  ВідповістиВидалити
 28. А мені сьогодні миші допомогли під час відкритого уроку. Дякую за цікавий вид роботи!!!!

  ВідповістиВидалити
 29. Доброго дня, пані Ірино! Скільки нестаралася, але невдається мені встановити додаток на свій комп'ютер, хоть і віндовс стоїть 2007. Дуже хотілося б попробувати його у своїй практиці.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Не хвилюйтесь, пані Ірино. Можливо буде ще нагода, головне - є бажання. продовжуйте навчання за наступними модулями, гадаю, Вам теж сподобається.

   Видалити
  2. Дякую за розуміння, навчання дуже цікаве і корисне, буду продовжувати працювати за наступними модулями

   Видалити
 30. Програму встановила на роботі, спробую, хочу показати методистам, якщо вдасться.

  ВідповістиВидалити
 31. Добрий день, пані Ірино підкажіть, після встановлення MS Mouse Mischief на комп’ютер в інтерфейсі програми MS PowerPoint з’явилася нова вкладка "Несколько мышей" я з нею працювала і все було добре, але зараз вона зникла, перезавантажую програму Mouse Mischief, вкладана не з'являється. Чи не було у Вас такої проблеми?

  ВідповістиВидалити
 32. Шановні колеги, можливо хтось іще стикався з такою проблемою, підкажіть, будь ласка, пані Юлії! :)

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Добрий вечір, Ірина. У мене виникає проблема при натисканні "начать показ слайдов": викидає з програми. Я у відчаї. Що мені робити? Може, хтось підкаже...

   Видалити