Модуль 2

Прийом "багато мишей"

Знайомство із засобом Mouse Mischief і можливостями використання декількох мишей, під'єднаних до одного ПК, наштовхнуло мене на думку створення прийому "багато мишей" для організації індивідуальної, парної або групової роботи на уроці та в позаурочний час. 
Цей прийом дає можливість використовувати "багатомишшя" в різних програмних засобах та онлайнових сервісах, де можна реалізувати спільну роботу учнів з однією інтерактивною вправою. Кожен вчитель самостійно обирає, на якому етапі уроку можна скористатись цим прийомом, в залежності від вибору вправи та виду роботи.

Особливістю організації роботи з декількома мишами у прийомі "багато мишей" є те, що ВИКОНАННЯ ЗАВДАННЯ ПРОВОДИТЬСЯ ПО ЧЕРЗІ, ОДНОЧАСНО ВСІ МИШІ НЕ МАЮТЬ ЗМОГИ ВИКОНУВАТИ ЗАВДАННЯ (на відміну від засобу Mouse Mischief). 
Це вимагає від вчителя чіткої організації навчально-виховного процесу: вчитель, як диригент, сам скеровує роботу миші того чи іншого учня/пари/групи. І тоді урок зазвучить прекрасною мелодією. :) 
Наприклад, право виконати завдання надається тому учню/парі/групі, хто першим дав правильну відповідь, або ж виконується завдання "по ланцюжку" чи за вказівкою вчителя (в цьому разі даємо можливість і помилитись дітям, в ході роботи виправимо помилки або нам вкаже на це інтерактивний засіб). 
В разі організації командної роботи, наприклад, по вибору об'єктів, певних властивостей тощо, що відносяться до тематики їх команди, можна скористатись сигнальними картками: команда подає сигнал, що це стосується їх питання.

В наступних модулях ми з вами розглянемо деякі програмні засоби та онлайнові сервіси, які дають можливість створювати інтерактивні завдання із застосуванням прийому "багато мишей".

Темою модуля 2 є:
Робота з тригерами в MS PowerPoint
Щоб учні брали активнішу участь у презентації,  створюємо для них презентації з тригерами, на які можна буде  клацати мишею під час показу. 
Тригер — це ніщо інше, як елемент на слайді PowerPoint (малюнок, фігура, кнопка, навіть абзац або текстова рамка), після клацання по якому запускається певна дія. Дією може бути відтворення звуку, відео або анімації, наприклад, поява на слайді раніше прихованого тексту або, навпаки, зникнення об’єкту, що не належить певній групі. Перевага використання тригерів в презентаціях полягає в тому, що при натисненні на нього не відбувається автоматична зміна слайду.
Тригери надають створеним слайдам елемент несподіванки, зацікавлять учасників. 
Зрозуміло, що такий засіб дає безліч можливостей для створення інтерактивних вправ, до яких також можна застосовувати прийом «багато мишей».

Як працювати з тригерами в PowerPoint:
Тригери працюють тільки  в режимі анімації. Спочатку потрібно розташувати потрібні об'єкти на слайді, обов'язково задати їм потрібний вид анімації (появу, переміщення, зникнення, виділення) в залежності від виду роботи зі слайдом, а потім на потрібні об'єкти встановити тригер. Після встановлення тригера на об'єкт слайду біля нього з'являється позначка:


MS Office 2003: (перегляньте уважно відео)

MS Office 2007: 
  1. Розташуйте всі необхідні елементи на слайді: 
  2. Перейдіть на вкладку "Анимация" і ввімкніть кнопку "Настройка анимации": 
  3. Справа від вікна слайду з'явиться додаткова панель "Настройка анимации": 
  4. Виділіть необхідний об'єкт, наприклад, зображення.
  5. Оберіть для цього об'єкта вид анімації, наприклад,якщо об'єкт відповідає поставленому завданню для нього обрано анімація виділення - "Качание": 
  6.  У області "Настройка анимации" клацніть на стрілку справа від назви об'єкта (для активації випадного списку) та оберіть команду "Время": 
  7. На екрані з'явиться діалогове вікно з назвою обраного ефекту анімації та відкритою вкладкою "Время": 
  8. Клацніть по кнопці "Переключатели" та поставте мітку проти "Начать выполнение эффекта при щелчке".
  9. У випадному списку оберіть відповідний об'єкт.
Увага! Назва об'єкта у випадному списку повинна співпадати з його назвою у області анімації: 

Після запуску презентації на демонстрацію при наведенні миші на об'єкт з тригером вказівник миші набуває вигляду: 
При клацанні на об'єкті виконується задана анімація.
Зміна слайда відбувається лише за допомогою допоміжної панелі: 
Зрозуміло, що можна задати будь-яку анімацію будь-яким об'єктам на слайді, наприклад: 
MS Office 2010: 
  1. Відмінність роботи з тригерами в офісі 2010 полягає у вигляді вкладки "Анимация". Зверніть увагу, що на вкладці "Анимация" є кнопка "Триггер", з допомогою якої можна організовувати роботу з тригерами "напряму": 
  2. У пропонованому відео подано роботу з тригерами, як і в офісах 2003 та 2007: 


Крім того, в MS Office 2010 з'явилась можливість перейменовувати об'єкти для більш зручної роботи з ними:
  1. Перейдіть на вкладку "Главная" та оберіть у групі "Редактирование" - "Выделить" - "Область выделения": 
  2. З'явиться ще одна область "Выделение и видимость":
  3. Клацаємо на слайді на потрібний об'єкт, його назва виділяється в області "Выделение и видимость", після чого його можна перейменувати: 
      
Але, крім того, в MS Office 2010 з'явились і певні труднощі зі зміною слайдів: якщо получити мимо об'єкта з тригером, відбувається перехід на інший слайд. Щоб уникнути цієї прикрощі треба:
Відкрити вкладку "Показ слайдов" — "Настройка демонстрации" — Автоматический" — OK: 




Приклади з тригерами в PowerPoint:
Не можна перелічити всі можливості застосування тригерів, багато залежить від фантазії того, хто готує презентацію з їх використанням. Можна створювати тести, кросворди, ігри, навчальний матеріал для індивідуальної роботи тощо.

Наведу декілька прикладів використання тригерів в презентаціях, які дають можливість працювати з прийомом "багато мишей" (тобто діти по черзі індивідуально або в парі/групі обирають об'єкт для правильної відповіді):

Приклад 1: На уроках математики можна використати тригери під час визначення координат точок. При клацанні по правильній відповіді координати переміщуються до точки на площині, по неправильній — зафарбовуються червоним прямокутником:
Презентація 1 (завантажте файл, щоб побачити роботу тригерів)

Приклад 2: Презентація з інформатики: Презентація 2 (завантажте файл)

Приклад 3: (приклад взято з Інтернету):


Завдання модуля 2: 
  1. Створити презентацію на будь-яку тему до уроку/заняття з використанням тригерів для організації роботи з прийомом "багато мишей".
  2. Презентація обов'язково повинна мати титульний слайд, на якому вказано прізвище, ім'я, по батькові виконавця.
  3. Презентацію зберегти під назвою "Тригери_Прізвище.pptx"
  4. Файл презентації прикріпити до листа і надіслати мені поштою на адресу amanis71@gmail.com


Запитання, які виникають у вас під час роботи дописуйте безпосередньо в коментарях до модуля або надсилайте мені поштою.
Відповіді надаватиму щодня після 19.00

Бажаю успіхів! 
Сподіваюсь, що даний засіб буде доступним кожному учаснику!

2 коментарі:

  1. Так, дійсно, пані Юліє, одночасно неможливо запустити і тригери, і Mouse Mischief. Я теж з цим експериментувала. Mouse Mischief співпрацює лише із статичними слайдами. Але мій прийом "багато мишей" полягає в розширенні можливостей "багатомишшя" на інші інструменти, програмні та онлайнові засоби. Це теж чудово працює на уроках: перевірено багаторазово і мною, і моїми колегами (працюємо ми у спеціальній школі для дітей з психофізичним вадами). Головне вдало організувати послідовність виконання завдань дітьми.

    ВідповістиВидалити